Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Mamy drugie zwycięstwo w sezonie!

Dodane: 2018-10-07

  Drugie, a pierwsze na wyjeździe, zwycięstwo Carbo Gliwice w sezonie! Podopieczni Dawida Jóźwiaka wygrali w Toszku z tamtejszym Zamkowcem 3:1 (0:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli Michał Kuźnik, Tomasz Treffon i Szymon Maksym.
  - Utrzymujemy dobrą dyspozycję od poprzedniej kolejki – cieszył się po meczu trener Dawid JóźwiakJestem pod wrażeniem walki i zaangażowania moich piłkarzy. Czapki z głów panowie!
  W pierwszej połowie przeważali gospodarze. - Po prostu pozwoliliśmy się piłkarzom z Toszka „wyszumieć”, aby pierwszy z zabójczych ciosów zadać zaraz po przerwie – tłumaczy Jóźwiak.
  Gola na 1:0 dla przyjezdnych strzelił Michał Kuźnik, który wykończył efektowną akcję drużyny. I o ile na to trafienie Zamkowiec jeszcze odpowiedział (było 1:1), to końcówka meczu należała już tylko do drużyny z Ostropy!
  „Zabójcza końcówka gliwiczan” - tak relację z meczu z Carbo zatytułowano na facebookowej stronie Zamkowca. Bo ostatnie minuty w wykonaniu naszej ekipy były fantastyczne! W 88. minucie na boisko wszedł Tomasz Treffon, który chwilę potem – główką – dał swojej drużynie prowadzenie! A w doliczonym czasie gry rywali dobił Szymon Maksym. - Jestem bardzo zadowolony z meczu. Przez większość czasu gry kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Swoje okazje bramkowe mieli jeszcze Ciaś czy też Stryjek, więc gdybyśmy wygrali wyżej, nie byłoby zaskoczenia – mówi trener Jóźwiak – Myślami jesteśmy przy kolejnym spotkaniu. Za tydzień zmierzymy się z Zaborzem, gdzie w zeszłym sezonie grali Dawid Ziarnik i Remigiusz Wydrzynski, a także moja skromna osoba. Zapraszamy kibiców na stadion, aby dopingiem pomogli odnieść nam kolejne zwycięstwo.

Carbo: Kaliński, Kurowski, Wolski, Solczak, Wydrzyński, Ciaś (55’ Rzążewski), Podstawa, Kuźnik, Stryjek (88’ Treffon), Maksym, Nowak (75’ Chęciński).

  BK

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.