Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Cenny punkt Carbo

Dodane: 2018-09-30

  - Szkoda, że nie wygraliśmy... Ale szanujemy ten jeden punkt, bo zdobyliśmy go w meczu z wyżej notowanym rywalem, który plasuje się w czołówce Majer Klasy A – tak skomentował sobotni domowy remis 2:2 (0:1) Carbo Gliwice z Gwiazdą Chudów trener gospodarzy Dawid Jóźwiak.
  Po końcowym gwizdku sędziego szkoleniowiec ekipy z Ostropy nie ukrywał satysfakcji: - Jestem zadowolony z gry moich piłkarzy, zaangażowania, walki do końca. To jest takie Carbo, jakie chciałbym oglądać zawsze. A gol Adriana Podstawy to trafienie z gatunku „stadiony świata”. Mimo, że rozgrywki wciąż trwają, to dla mnie ta bramka już teraz zasługuje na miano gola sezonu.
  Pierwsi jednak strzelili goście, którzy po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Po zmianie stron, w niespełna kwadrans, zrobiło się 2:1 dla gliwiczan. Najpierw – w 50. minucie – gola wyrównującego strzelił Paweł Wolski, który w zamieszaniu w polu karnym, po rzucie rożnym, zachował najwięcej „zimnej krwi”. Dwanaście minut później – za sprawą wspomnianego Adriana Podstawy – prowadzenie objęło Carbo. - Po niezbyt dobrze wykonanym rzucie rożnym, Adrian - z narożnika pola karnego - uderzył technicznie po tzw. długim słupku i piłka, obijając poprzeczkę i słupek, wpadła w samo okienko – relacjonował z uznaniem Jóźwiak.
  Niestety, goście zdołali wyrównać. W 76 minucie zrobiło się 2:2. Ale Carbo miało szansę na „złotego gola”! W 90. minucie strzelał Tomasz Treffon, ale bramkarz Gwiazdy obronił.

Carbo: Kaliński - Kurowski, Solczak (75’ Treffon), Wolski, Wydrzyński, Buczek (87’ Ciaś), Podstawa, Maksym, Rzążewski, Stryjek, Bok (46’ Nowak).

  BK

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.