Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Porażka goni porażkę

Dodane: 2018-09-18

  Gliwickie Carbo przegrało kolejny mecz w rozgrywkach zabrzańskiej Majer Klasy A.
  W minioną niedzielę w Ostropie górą był Naprzód Żernica. Goście wygrali 2:1 (1:0), chociaż sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Jedynego gola dla podopiecznych Dawida Jóźwiaka zdobył z rzutu karnego Szymon Maksym. Ale zacznijmy od początku...
  W niedzielne popołudnie pogoda zachęcała do gry. Świecące słońce wygnało z domów kibiców, którzy – jak na stadion przy ul. Lekarskiej – pojawili się w dość licznej grupie. Większość stanowili sympatycy przyjezdnych, którzy bardzo żywo reagowali na boiskowe wydarzenia.
  Kibice Żernicy już w 14. minucie wznieśli ręce w geście radości. Bo ich pupile prowadzili 1:0. Damian Kraska dobrym podaniem obsłużył Filipa Dudziaka, który uderzeniem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców.
  W pierwszej połowie przeważali przyjezdni. Na szczęście razili nieskutecznością lub nonszalancją. Stąd w pierwszych czterdziestu pięciu minutach padła tylko jedna bramka, a gospodarze z nadzieją mogli patrzeć na przyszłość.
  Tym bardziej, że druga część gry rozpoczęła się dla nich znakomicie. W 47. minucie faulowany w polu karnym był Jakub Stryjek. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się wspomniany na początku Maksym.
  Zdobyty gol dodał gliwiczanom „wiatru w żagle”. Raz za razem pod bramką Krzysztofa Balona robiło się niebezpiecznie. Niestety, tak upragniony, a dający prowadzenie Carbo gol, nie padł...
  Wynik meczu został ustalony w 72. minucie. W „16”-stce Wojciech Olejniczak nieprzepisowo zatrzymał Łukasza Nowaka i arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Strzał na gola zamienił Damian Kraska.
  Za drużyną Carbo już 8 spotkań ligowych. Do tej pory ekipa z Ostropy wygrała tylko raz. Ale martwi nie tylko 7 porażek, ale i bilans bramkowy. Nasz zespół zdobył raptem 9 goli (najmniej spośród 17 zespołów zabrzańskiej A-klasy), a stracił aż 31 (średnia to prawie 4 gole na mecz!). - Nie zasługujemy na tak niskie miejsce w tabeli. Uważam, że wyniki są gorsze niż gra. Ale w piłce nie liczy się styl. Nie punktujemy, stąd niskie rejony w klasyfikacji. Ale zapewniam, że się nie poddajemy. Dużo rozmawiamy w szatni, wzajemnie się mobilizując. Wierzę, że wkrótce i nad nami zaświeci słońce... - mówi trener Dawid Jóźwiak.

Carbo: Ziarnik – Chęciński – Podstawa – Mierzowski – Nowak (46 Maksym) – Olejniczak – Bok – Chojnacki – Kuźnik – Stryjek – Palczak (80 Ciaś).

  Błażej Kupski

Copyright © 2009-2018 Klub Sportowy Carbo - Gliwice. Wszelkie prawa zastrzeżone
Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.


Nawigacja

Polityka prywatności | Strona główna | Kontakt i informacje | Stadion | Historia | Aktualności | Kadra | Tabela ligowa | Terminarz | Statystyki | Galeria | Sponsorzy | Sekcja szachowa

Ostatnie spotkanie

15.06.2019 - sobota, 17:00

 

Ruch Kozłów

vs

Carbo Gliwice

6

:

2

Sponsorzy

Tabela ligowa

 

1.

ŁTS Łabędy

71

2.

Concordia II Knurów

67

3.

Gwiazda Chudów

64

4.

Burza Borowa Wieś

58

5.

Naprzód Żernica

58

6.

Start Sierakowice

56

7.

Młodość Rudno

51

8.

Olimpia Pławniowice

45

9.

Sokół Łany Wielkie

45

10.

Zaborze Zabrze

45

Zobacz więcej

Tabela strzelców

Maksym Szymon

6

Bok Adrian

5

Kuźnik Michał

3

Zobacz więcej