Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Porażka goni porażkę

Dodane: 2018-09-18

  Gliwickie Carbo przegrało kolejny mecz w rozgrywkach zabrzańskiej Majer Klasy A.
  W minioną niedzielę w Ostropie górą był Naprzód Żernica. Goście wygrali 2:1 (1:0), chociaż sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Jedynego gola dla podopiecznych Dawida Jóźwiaka zdobył z rzutu karnego Szymon Maksym. Ale zacznijmy od początku...
  W niedzielne popołudnie pogoda zachęcała do gry. Świecące słońce wygnało z domów kibiców, którzy – jak na stadion przy ul. Lekarskiej – pojawili się w dość licznej grupie. Większość stanowili sympatycy przyjezdnych, którzy bardzo żywo reagowali na boiskowe wydarzenia.
  Kibice Żernicy już w 14. minucie wznieśli ręce w geście radości. Bo ich pupile prowadzili 1:0. Damian Kraska dobrym podaniem obsłużył Filipa Dudziaka, który uderzeniem z pierwszej piłki wpisał się na listę strzelców.
  W pierwszej połowie przeważali przyjezdni. Na szczęście razili nieskutecznością lub nonszalancją. Stąd w pierwszych czterdziestu pięciu minutach padła tylko jedna bramka, a gospodarze z nadzieją mogli patrzeć na przyszłość.
  Tym bardziej, że druga część gry rozpoczęła się dla nich znakomicie. W 47. minucie faulowany w polu karnym był Jakub Stryjek. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się wspomniany na początku Maksym.
  Zdobyty gol dodał gliwiczanom „wiatru w żagle”. Raz za razem pod bramką Krzysztofa Balona robiło się niebezpiecznie. Niestety, tak upragniony, a dający prowadzenie Carbo gol, nie padł...
  Wynik meczu został ustalony w 72. minucie. W „16”-stce Wojciech Olejniczak nieprzepisowo zatrzymał Łukasza Nowaka i arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki. Strzał na gola zamienił Damian Kraska.
  Za drużyną Carbo już 8 spotkań ligowych. Do tej pory ekipa z Ostropy wygrała tylko raz. Ale martwi nie tylko 7 porażek, ale i bilans bramkowy. Nasz zespół zdobył raptem 9 goli (najmniej spośród 17 zespołów zabrzańskiej A-klasy), a stracił aż 31 (średnia to prawie 4 gole na mecz!). - Nie zasługujemy na tak niskie miejsce w tabeli. Uważam, że wyniki są gorsze niż gra. Ale w piłce nie liczy się styl. Nie punktujemy, stąd niskie rejony w klasyfikacji. Ale zapewniam, że się nie poddajemy. Dużo rozmawiamy w szatni, wzajemnie się mobilizując. Wierzę, że wkrótce i nad nami zaświeci słońce... - mówi trener Dawid Jóźwiak.

Carbo: Ziarnik – Chęciński – Podstawa – Mierzowski – Nowak (46 Maksym) – Olejniczak – Bok – Chojnacki – Kuźnik – Stryjek – Palczak (80 Ciaś).

  Błażej Kupski

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.