Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Gdyby nie ten nieszczęsny karny...

Dodane: 2018-08-29

  Carbo Gliwice przez dużą część spotkania z wyżej notowanym Gwarkiem Zabrze grało jak równy z równym. Mało tego, w pierwszych 45. minutach to gliwiczanie przeważali i stworzyli sobie więcej bramkowych okazji. Niestety, kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy podciął skrzydła podopiecznym Dawida Jóźwiaka. Ostatecznie Gwarek wygrał 3:0 (1:0).
  - Szkoda, że straciliśmy gola tuż przed przerwą i to na skutek wątpliwego „wapna”. Moim zdaniem na 100% nie było przewinienia Marka Chojnackiego, po którym sędzia wskazał na punkt oddalony 11 metrów od naszej bramki. Nasz zawodnik najpierw zaatakował skutecznie piłkę, a dopiero potem spowodował upadek rywala – mówi trener Dawid Jóźwiak.
  Po przerwie ekipa z Ostropy próbowała jeszcze podnieść ręcznik z ringu. Ambicji i walki gliwiczanom nie można odmówić. - Patrząc na zespół jestem dobrej myśli. Czeka nas dużo pracy, ale nasza gra powoli się zazębia – twierdzi Jóźwiak.
  Niestety, gol na 0:2 podłamał gości, a kropką nad „i” był drugi karny zagwizdany przeciwko Carbo, po którym Gwarek ustalił ostateczny rezultat. - Co do drugiej „jedenastki” to nie mam zastrzeżeń. Sam bramkarz Kaliński przyznał, że zahaczył ręką w polu karnym napierającego napastnika. W sobotę okazja do rehabilitacji - z Orłem Stanica powalczymy o drugie w tym sezonie zwycięstwo – kończy Jóźwiak.

Carbo: Kaliński - Ciaś, Wolski, Solczak, Rzążewski (70' Szołtysik) - Niniczka (80' Chęciński), Bok, Kuźnik, Chojnacki - Stryjek, Nowak (55' Palczak).

  BK

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.