Samorząd Miasta Gliwice dotuje młodzieżową
sekcję szachową oraz piłki nożnej.

Brawo! Jest upragnione zwycięstwo!

Dodane: 2018-08-27

  Nareszcie! Jest zwycięstwo! W niedzielę, na swoim stadionie, gliwickie Carbo zanotowało pierwsze ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie. Po zaciętym meczu podopieczni Dawida Jóźwiaka wygrali 2:1 (0:1) ze Zrywem Radonia. Gole dla gospodarzy zdobyli Adrian Bok i Robert Wittman.
  - Uff, nareszcie zwycięstwo... Gratuluję drużynie trzech punktów, konsekwencji, cierpliwości i walki do ostatnich sekund. Bo przecież do 85. minuty przegrywaliśmy 0:1, kolejna porażka wisiała w powietrzu... – zaraz po meczu, na gorąco, relacjonował trener Dawid Jóźwiak. - Jednak nareszcie los się dla nas uśmiechnął, zła karta się odwróciła. W 87 minucie strzałem życia z 35 metrów popisał się Adrian Bok, a „złotego gola” zdobył Robert Wittman, który w ogromnym zamieszaniu podbramkowym zachował najwięcej zimnej krwi i skierował piłkę do siatki Zrywu.
  Co ciekawe, Wittman wszedł na boisko dopiero w 38 minucie, zastępując kontuzjowanego Adama Palczaka. - Niestety, Adamowi odnowił się uraz, którego nabawił się w sparingu ze Społem Zabrze. W poniedziałek ma mieć prześwietlenie, wtedy zobaczymy, jak groźna to kontuzja – informuje Jóźwiak.
  Carbo rozegrało dobre spotkanie, okazji do zdobycia goli było więcej. Ale trener Jóźwiak nie miał pretensji do podopiecznych za nieskuteczność. - Ja tam wolę pozostałe spotkania wygrać jedną bramką, niż wystrzelać się w tylko jednym meczu. Z Gwarkiem, mimo że gramy w Zabrzu, powalczymy w środę o całą pulę!
  Na pochwałę za niedzielny występ zasłużył bramkarz Dawid Ziarnik, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. A w doliczonym czasie gry obronił groźny strzał z rzutu wolnego.

Carbo: Ziarnik, Buczek, Wolski, Solczak, Mierzowski, Bok, Sołtysik (58’ Chęciński), Kuźnik (89’ Treffon), Chojnacki, Nowak, Palczak (38’ Wittman).

  Błażej Kupski

Kontakt: Klub Sportowy Carbo - Gliwice, ul. Lekarska 5, 41-151 Gliwice - Ostropa, tel: 32 234 82 11, fax: 32 234 82 94.